Başkanın Mesajı

DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM ;

Ülkemizin , başarıya, kültüre, çalışmaya, eğitime, özgürlüğe, dostluğa, kardeşliğe, insanca yaşamaya önem veren güzide bir ilçesinde dünyaya geldik. Ereğli’ li olmaktan her zaman gurur ve onur duydum.

Kabına sığmayan hemşehrilerim farklı illere, ülkelere , sektörlere derken dünyaya dağılmışlardır. Yaklaşık 30 ülkeyi gezme imkanım oldu. Buralarda tesadüfen hemşehrilerimiz ile karşılaştım. Buda beni ilk ve tek olduğunu düşündüğüm ERKONSİAD’ ı kurmaya teşvik etti.

AMACIMIZ ; Dünya üzerinde yaşayan Ereğli’ li, Ereğli’ li hisseden ve Ereğli’ yi seven kardeşlerimizin tespiti ve tasnifi dir. Dürüst ve güvenilir insanlardan oluşan nitelikli hemşehrilerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Evliya Çelebi’nin Seyahatname eseri, İbrahim Hakkı Konyalı’ nın Konya Tarihi eseri gibi Ereğli’ miz için hazırlanacak en geniş manada arşivi, soy ağacını oluşturmak istiyoruz.

Sosyal sorumluluk anlayışımız nedeniyle , bu toplumdan edindiklerimizi yine bu toplumun hizmetine sunmak istiyoruz.Yapacakları katkılar nedeniyle şimdiden tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunarım.


Av. ALİ SÜZGÜN.
KURUCU DERNEK BAŞKANI